خاکریز بچه مسلمون
سلم لمن سالمکم سید علی / حرب لمن حاربکم سید علی
 
 

قسمتی از کتابی که تازه به نوشتنش کرده ام.... 2

گروهی از مردم از اسلام فقط عبادت های مرسوم در این آیین را دریافته اند و بی آنکه به ارزش ها و بایست های دیگر اسلامی بیاندیشند و بپردازند یک باره همه ی جوانب دین را در سجاده و تسبیح خلاصه کرده اند.

ما منکر این حقیقت نیستیم که اعمال عبادی یکی از ارکان اسلامی است و به جای خود وظیفه ای است عالی و شیرین و پر رمز و راز اما نه آنچنان که سایر مسائل حیاتی را نادیده بگیریم و کسب و کار و زن و فرزند و وظایف بزرگ تر فردی و اجتماعی را وا نهیم و همه ی نیرویمان را یک سره  در عبادت (به معنای عامش یعنی صرفا نماز خواندن و... نه عبادت به معنی  اطاعت و بندگی خدا را کردن و )به کار بریم و تکلیف های دیگر را به بهانه های گوناگون به فراموشی بسپاریم و حتی یک صدم آنچه به سجاده و تسبیح می اندیشیم و می گذارانیم مثلا به امر به معروف و نهی از منکر و «خودسازی» و «دیگر سازی» نپردازیم.

این همان یک سو نگری غلط است که انسان را از سوی ها و جانبهای دیگر دور می سازد.

گروهی دیگر «اصحاب طهارتند» که طهارت و شست و شو را که از سهل ترین احکام اسلام است تا سر حد وسواس رعایت می کنند اما از غیبت و دروغ و زشتی های دیگر واهمه و هراسی ندارند.

دسته ای دیگر دین را فقط به «پاکی دل» وابسته می دانند و تلاش و فعالیت و کوشش های علمی و عملی اسلامی را به کلی غیر لازم می شمارند. این درون گرایان برای فرار از هر مسئولیت و ظیفه ای تنها دلیل شان این است که «دلت صاف باشه» مسئله حجاب و چوطور دلت صافه که ....

مثلا اگر به او بگویند که شراب نخور می گوید «ای بابا دلت پاک باشد» و با همین جمله ی بی معنا شانه از بار انجام هر وظیفه ای خالی می کند و خود را تبرئه شده نیز می پندارد و خود را همراه با هزار ها آلودگی و رذیلت اخلاقی پاکدل می نامد و معتقد است اگر بیرونش آلوده و خراب است ولی باطنی دارد از پاکی و صفا آیینه را شرمنده می سازد.

برخی نیز از دوستی حضرت امیر مومنان علی (ع) و خاندان گرامی ایشان دم می زنند و با آن که محبت آن گرامیان را زیر بنای اسلام می پندارند آداب و سنن اسلامی را در پناه این محبت نادیده می گیرند و می گویند محبت داشته باشد و هرکاری دلت می خواهد بکن یا یک قطره اشک برای امام حسین (ع) بریز و دیگر از انجام گناه با کی نداشته باش.

اینان در حقیقت به معنای واقعی دوستی و محبت پی نبرده اند، چرا که هرگز یک دوست واقعی نباید راهی بپوید که مجبوبش نمی پسندد.

 ما معترفیم که دوستی و وابستگی قلبی به پیامبر و خندان گرامی آن حضرت از اولین و وظایف هر مسلمان آگاه و موجب نجات انسان است اما نه چنان که از این دوستی سوء تعبیر و سوء استفاده شود و به دستاویز آن در انجام آداب و سنن اسلامی سستی ورزند و ازگناهان باکی نداشته باشند.

نوع مطلب :
برچسب ها :

ارسال شده در تاریخ : یکشنبه 1393/08/4 :: توسط : سربازسید علی
درباره وبلاگ
واگر راست می گویند پس چرا اینهمه«ماهواره» حریف این «ماهپاره» نمی شوند.
بسمله./نون والقلم...
ما هم اومدیم. گفتن تکلیفه. :نتیجه برامون مهم نیست.
اما بعد..
با توكل یر خدا و عزمی راسخ وارد فضای مجازی می شویم تا لبیك بر ندای هل من ناصر امام خامنه ای گوییم.
دشمنان سید علی بدانند كه امام ما تنها نیست زیرا سربازانش هستند...
واگر راست می گویند پس چرا اینهمه«ماهواره» حریف این «ماهپاره» نمی شوند.
من هم طلبه ای هستم چفیه ای بر دوش دارم که مال آقاست خانه ام هم بیت رهبری است خامنه ای هم پدرم . من هم ان شاءالله پسری صالح خواهم بود برایش کل وجودم فدای یک لحظه عمرش که اگر نبود این هوس بازان دیروز و امروز ما را در هوس ها غرق کرده بودند. فدایش شوم هم من هم پدر مادرم و هم کل فامیلم. بسوزند دشمنانش چون در پشت امام سرور مقتدا و... خدا
است.
و آدما میان و میرن
.......
وقتی به دنیا میاییم تو گوشمون اذون و اقامه می خونن
و
وقتی مردیم واسمون نماز می خونن
فقط به فاصله اذون و اقامه تو این مسافر خونه ایم...
میان ماندن و رفتن
ماندن، سنگ بودن است و رفتن، رود بودن
بنگر که سنگ بودن به کجا می رسد جز خاک شدن
و رود بودن به کجا می رود جز دریا شدن . . .
والعاقبه للمتقین
والسلام

مدیر وبلاگ: سربازسید علی
منوی اصلی
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندها
صفحات جانبی
نظرسنجی
چطور بود؟
برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بروز رسانی :
جستجو
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic