تبلیغات
خاکریز بچه مسلمون - این متن ارزش خواندن دارد
 
خاکریز بچه مسلمون
سلم لمن سالمکم سید علی / حرب لمن حاربکم سید علی
 
 

این متن ارزش خواندن دارد/البته اگر همراه با تفکر و عمل باشد به اذن الله معجونی از ارزش هاست...

مرحوم آیت‌الله عزیزالله خوشوقت در ماه رجب سال 1306 هجری شمسی به دنیا آمدند. ایشان پس از تحصیلات دبیرستان، به علوم حوزوی روی آورد و پس از 5 سال تحصیل در مسجد لرزاده تهران راهی دیار علم و تقوا قم شد. ایشان دروس خارج فقه و اصول را نزد حضرات آیات عظام سیدحسین بروجردی و امام خمینی(ره) سپری کرد و حکمت و فلسفه و تفسیر را نزد علامه طباطبایی (ره) آموخت.

آیت الله خوشوقت پس از پایان دروس حوزوی، به تهران بازگشت و در سن 33 سالگی ازدواج کرد. حاصل ازدواج ایشان، دو فرزند پسر و چهار دختر است. پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، طی حکمی از سوی امام خمینی(ره) به عنوان نماینده ویژه ایشان در ستاد عالی انقلاب فرهنگی منصوب شدند و نیز اغلب در زمینه های فرهنگی، ارشاد و هدایت جوانان و تربیت فضلای مستعد، نقشی بزرگ ایفا کرد.

اقامت در تهران، برپایی نماز جماعت در مسجد امام حسن مجتبی(ع)، تربیت طلاب و فضلای حوزه علمیه، برگزاری درس اخلاق و توجه به خواسته ها و حاجات مردم، انس با جوانان، بسیجیان، رزمندگان و خانواده های شهدا در طول بیش از پنجاه سال از ایشان چهره‌ای دوست‌داشتنی و مردمی ساخت.

شیوه سلوک و تقرب به خدا نزد آیت‌الله خوشوقت تا حد زیادی برگرفته از علامه طباطبایی است و خلاصه آن، این است که برای رشد ایمان و سلوک در صراط مستقیم الهی، دو امر لازم است؛ اول ترک گناه و انجام واجبات و دوم، ذکر قلبی و لسانی خداوند متعال. آیت‌الله خوشوقت، به رغم اجتناب از زندگی در شهر قم و تدریس سنتی علوم حوزوی در آن شهر مقدس، طی دو دهه اخیر، مرتبا در حوزه علمیه قم حضور می‌یافت و طلاب تشنه سیر و سلوک حقیقی، از محضر ایشان بهره ها می بردند.

دفاع صریح و غیرتمندانه ایشان از انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری دام ظله العالی، و نیز حضور مکرر ایشان در جبهه های نبرد حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس، زبانزد خاص و عام است. آیت‌الله خوشوقت روز پانزدهم بهمن ماه سال 1391، در حالی که اعمال حج عمره را به پایان برده بود، به علت عفونت حاد ریوی در بیمارستانی در شهر مکه بستری شد. شدت عفونت ریوی، موجب عفونی شدن خون ایشان و نیز از کار افتادن کلیه های وی شده بود.

روند درمان وی طی بیش از دو هفته به گونه‌ای پیش رفته بود که امکان انتقال ایشان به تهران را در روز اول اسفند، فراهم ساخته بود اما بازگشت دوباره عفونت ریوی، اختلال عملکرد قلب و ضعف شدید جسمانی، موجب شد حضرت آیت‌الله خوشوقت، که عمری را خالصانه برای خدا و تبلیغ راه راستین حضرت حق زندگی کرده بود، در دوم اسفند سال 1391 در کنار خانه خدا، به آغوش خدا بازگردد.

موسسه فرهنگی محبین صاحب‌الامر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف (مرکز حفظ و نشر آثار آیت‌الله خوشوقت) گزیده‌ای از جملات اخلاقی و حکمت‌آموز ایشان را در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده است که در ذیل منتشر می‌شود:

گزیده‌ای از رهنمودهای حضرت آیت الله خوشوقت اعلی الله مقامه الشریف

گناه مانع رحمت خدا

رحمت خدا همه جا را پرکرده است، اما معاصی مانع می‌شوند. اگر ما معصیت نکنیم رحمت خدا از همه چیز به ما نزدیکتر است. (18/1/90 )

نقش صبر در تقوی

زمینه اطاعت فرمان و تکامل ایمان کلاً زیر سر صبر است. (1/2/90)

کلید کمال انسان

کلید ترقّی و سعادت ما بعد از ایمان به خدا، گوش به حرف خدا دادن است. (5/12/89)

بهترین کتاب اخلاق

بهترین کتاب اخلاقی همان قرآن و حدیث است. ( 5/12/89)

علت گسترش گناه در جامعه

سرّ اینکه امروز و دیروز و تا مدت زیادی از آینده آثار قرآن در جامعه دیده نمی‌شود این است که دستورات آن پیاده نمی‌شود و مردم به آن عمل نمی‌کنند. (3/9/90)

حضرات معصومین بیان کننده راه خدا

نظر پیغمبراکرم (ص) و نظر امیرمؤمنان (ع) و نظر همه حضرات معصومین (ع) نظر خداست. برخلاف نظر خدا حرف نمی‌زنند. این ما هستیم که گاهی بر خلاف نظر خدا حرف می‌زنیم و برای علم منزلت بیشتر از تقوا قائل می‌شویم.(23/7/83 )

توفیق زیارت امام زمان

برای دیدن حضرت حجت (عج) فقط تقوا و ترک گناه و مقداری شوق دیدار کافی است.( 19/12/89)

نسبت دادن سخنان به استاد

اگر از من چیزی را بدون سند نقل کردند قبول نکنید،‌ هر کس هر چیزی نقل کرد تکذیب کنید. من این را عموماً گفته‌ام که راحت باشید، هر کسی چیزی گفت قبول نکنید. چون پیغمبر اکرم (ص) فرمود: سَتَکثُرُ بَعدِی‏ اَلقالَّة عَلَیَّ‏، بعد از من حرف زیاد به من می‌بندند این طبیعی است، حرف است دیگر، ما یک کلمه‌ای گفته‌ایم، آنها به آن اضافه می‌کنند. (15/2/90)

نقش انسان با تقوا در جامعه

باید طبق دستور خدا یا امام معصوم (ع) ما خودمان را بسازیم، اگر نسازیم هم فردا خودمان ضرر کرده‌ایم و هم به جامعه ضرر می‌زنیم، آدم بد نمی‌تواند به جامعه خدمت کند،‌ آدمی که خودش خراب است نمی‌تواند آدم خوب تربیت کند. (26/9/83)

درمان بیماری روحی

درمان همه بیماری‌های روحی ترک گناه است. (19/12/89)

گناه عامل تنگی روزی

ما کراراً گفتیم برای بهتر شدن امور مادی بهترین ذکر ترک گناه است. گناه کنیم روزی تنگ می‌شود. (29/7/89)

تقوی پله اول قرب الهی

هر کسی هستیم، هر شغلی داریم فرقی نمی‌کند، اگر ما بخواهیم محبوب خدا قرار بگیریم اول باید تقوا را مراعات کنیم. ( 22/10/90)

نتیجه علم بی عمل

نتیجه علم بی‌عمل دوری از خداست. انسان را مطرود از رحمت خدا می‌کند. (16/7/83)

ولایت فقیه

اینکه اسلام گفته است در زمان غیبت باید در رأس جامعه اسلامی یک فقیه عادل بنشیند، برای این است که او هم فقیه است و احکام اسلام را بلد است و هم عادل است و تا حد توان آن احکام را اجراء می‌کند و این باعث می‌شود که جامعه، جامعه اسلامی شود و هیچ مشکلی پیش نیاید. ( 3/9/90)

تبعیت از مقام معظم رهبری

اگر نگاهمان به کلمات مقام معظم رهبری باشد برای نجات ما در فتنه‌ها کافی است... هر چه ایشان گفتند شما به آن گوش بدهید از خطر فتنه محفوظ می‌مانید. (22/2/90)

توصیه نخبگان به مردم در مورد تحولات سیاسی

به مردم بگویید اگر مردم گوش به حرف مقام معظم رهبری بدهند کافی است، ‌خود آنها (غربیها) گفته‌اند هیچ گره‌ای نیست الا اینکه با دست ولی فقیه باز می‌شود. شما هم همین را بگوید. ( 22/2/90)

رساله مرجع

هر کسی موظف است رساله مرجعش را بخواند و واجب و حرام را از آنجا یاد بگیرد، سپس واجب را انجام دهد و حرام را ترک کند. این وظیفه هر فرد ما است. اگر همه این کار را بکنند هیچ مشکلی در دنیا پیش نمی‌آید. ( 24/9/90)

آیا تخطّی از قوانین جمهوری اسلامی گناه و حرام است؟

بله. اگر این فرد این را عمل نکند آن یکی هم آن یکی را عمل نکند علی می‌ماند و حوضش. سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. باید همه تبعیت کنند حاکم هم حقّ دارد طبق قانون آنکس را که متخلّف است مجازات کند. تخلف خطرناک است. اگر یک نفر بگوید من به قانون عمل نمی‌کنم، خیلی از نفوس حاضرند بگویند ما هم عمل نمی‌کنیم در این صورت چطور می‌شود؟ خطر جدّی پیش می‌آید. منتهی اینها رأفت اسلامی را مراعات می‌کنند و الّا نباید به احدی اجازه دهند که تخلّف کند اگر راه تخلّف باز شود جمعیت زیادی می‌آیند و شلوغ می‌شود و یک دفعه فتنه راه می‌افتد مثل فتنه سال 88. اگر اجازه بدهند نفوس زیادی آماده‌اند از قبیل منافقین، کسانی که اموالشان مصادره شده، خارج رفته‌ها، أجیر شده‌ها، جاسوس‌ها که فراوانند راه می‌افتند و شلوغ می‌کنند در همان اولین لحظه باید به اینها نعل زد که نتوانند راه بروند والّا می‌ریزند و شلوغ می‌کنند. حق الناس هم برگردن کسانی که تخلف می‌کنند می‌آید. ( 13/8/89)

وحدت میان مسلمانان

وحدت یکی از مسائلی است که لازم است برای ایجاد قدرت و سطوت در جامعه اسلامی باشد چون مسلمانان دشمن زیاد دارند، اگر در مسلمانان قدرت و اقتدار باشد دشمن فکر تجاوز نمی‌افتد، اما اگر در ما احساس ضعف کند به فکر تجاوز می‌افتد، لذا گفته‌اند مسلمانان همه‌اشان با هم همدل باشند. با هم کدورت و اختلاف نداشته باشند. کدورت و اختلاف صفوف را جدا می‌کند، افراد را از هم جدا می‌کند و پیوند اسلامی را از بین می‌برد. ضعف ایجاد می‌شود، لذا دشمن جرأت پیدا می‌کند حمله کند و بیاید؛ لذا این هم یکی از چیزهایی است که باید مراعات بشود که همه با هم پیوند و اتصال داشته باشند. از هم جدا نشوند. سرّ اینکه دستور داده‌اند مسلمانان حق ندارند بیش از سه روز با هم قهر کنند همین است. ( 7/7/90)

عامل اصلی فتنه‌های آخرالزمان

عامل اولش دوری از دین و ضعف ایمان و گرایش بیشتر به دنیا، پست و مقام است. این عامل اصلی بود، چون فتنه‌گران اهل تقوا هم نبودند در دام آمریکا افتادند، او یاد آنها داد پول به آنها داد اینها هم گوش کردند و از هستی ساقط شدند. ( 21/11/89)

سیاست دینی و تقوا

سیاست دو جور است، یکی مطابق و موافق با تقواست، یعنی آنطور که خدا دستور داده است سیاست بازی می‌کنیم، و نوع دیگر سیاستِ‌ آزاد است یعنی نفس می‌گوید یک راهی پیدا کن من به مقصودم برسم؛ از هر راهی، این سیاست غرب است. امیرالمؤمنین (ع) سیاستش سیاست تقوایی است، فرمود اگر من اهل تقوا نبودم خیلی راهکارها داشتم که مثل معاویه انجام بدهم، اما تقوا آدم را محدود می‌کند. نه می‌شود دروغ گفت، نه می‌شود ظلم کرد، نه می‌شود حقه بازی کرد، لذا او آزاد است اما ما گرفتاریم. (8/10/90)

مسئولین حکومت باید عادل باشند

این گفتند بر جامعه مسلمین اسلام باید حکومت کند برای این است که آنهایی که در رأس حکومت اسلامی هستند باید عادل باشند، نماز بخوانند، روزه بگیرند، گناه نکنند، پایبند عملی به اسلام داشته باشند وقتی مسئول اینگونه بود زیردست او هم مراقبت بر عمل کردن به اسلام می‌کند و اسلام به جامعه سرایت می‌کند حال اگر ما افرادی در رأس حکومت داشته باشیم که ولایت فقیه را قبول ندارد یا نماز نمی‌خواند یا روزه نمی‌گیرد، افکار غربی دارد، این دیگر حکومت اسلامی نمی‌شود. بلکه باید همه اینها زیر نظر اسلام تنظیم شود هم عقایدشان، هم احکامشان، هم اخلاقشان. (دی‌ماه 1390)

امتحانات اجتماعی

مسلمانها باید بیدار باشند که افراد منافق ظاهرشان با ماست اما باطنشان با دشمنان ماست، وقتی فتنه بر پا می‌شود، منافقان بلافاصله به دشمنان ما ملحق می‌شوند. یکی از موارد بسیار مهم اظهار باطن اشخاص همین امتحانات اجتماعی است. ( 15/2/90)

منبع:تسنیم

نوع مطلب :
برچسب ها :

ارسال شده در تاریخ : یکشنبه 1392/09/17 :: توسط : سربازسید علی
درباره وبلاگ
واگر راست می گویند پس چرا اینهمه«ماهواره» حریف این «ماهپاره» نمی شوند.
بسمله./نون والقلم...
ما هم اومدیم. گفتن تکلیفه. :نتیجه برامون مهم نیست.
اما بعد..
با توكل یر خدا و عزمی راسخ وارد فضای مجازی می شویم تا لبیك بر ندای هل من ناصر امام خامنه ای گوییم.
دشمنان سید علی بدانند كه امام ما تنها نیست زیرا سربازانش هستند...
واگر راست می گویند پس چرا اینهمه«ماهواره» حریف این «ماهپاره» نمی شوند.
من هم طلبه ای هستم چفیه ای بر دوش دارم که مال آقاست خانه ام هم بیت رهبری است خامنه ای هم پدرم . من هم ان شاءالله پسری صالح خواهم بود برایش کل وجودم فدای یک لحظه عمرش که اگر نبود این هوس بازان دیروز و امروز ما را در هوس ها غرق کرده بودند. فدایش شوم هم من هم پدر مادرم و هم کل فامیلم. بسوزند دشمنانش چون در پشت امام سرور مقتدا و... خدا
است.
و آدما میان و میرن
.......
وقتی به دنیا میاییم تو گوشمون اذون و اقامه می خونن
و
وقتی مردیم واسمون نماز می خونن
فقط به فاصله اذون و اقامه تو این مسافر خونه ایم...
میان ماندن و رفتن
ماندن، سنگ بودن است و رفتن، رود بودن
بنگر که سنگ بودن به کجا می رسد جز خاک شدن
و رود بودن به کجا می رود جز دریا شدن . . .
والعاقبه للمتقین
والسلام

مدیر وبلاگ: سربازسید علی
منوی اصلی
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندها
صفحات جانبی
نظرسنجی
چطور بود؟
برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بروز رسانی :
جستجو