تبلیغات
خاکریز بچه مسلمون - دینی جامع و واقع گرا
 
خاکریز بچه مسلمون
سلم لمن سالمکم سید علی / حرب لمن حاربکم سید علی
 
 

روزی حضرت جبرائیل از طرف خداوند پیامی را به حضرت آدم(علیه السلام) می آورد و می فرماید من سه چیز برای تو آورده ام که تو می توانی یکی از این سه چیز را انتخاب کنی که دو تای دیگر را خواهم برد و آن سه...

دین مبین اسلام یک دین جامع و واقع گرا هست این طور نیست که برای یک بعد زندگی ما برنامه ای داشته باشد و به دیگر بعد ها توجهی نداشته باشد. این مکتب هم برای این دنیای ما برنامه دارد و هم برای دنیای آخرت برنامه دارد. هم نیاز های روحی و جسمی این دنیا را در نظر گرفته و هم نیاز های دنیای آخرت را در نظر گرفته است. وقتی کارخانه یک محصول را وارد بازار می کند همراه آن محصول یک دفترچه راهنما عرضه می نماید که در آن مهندسین آن محصول یک سری باید ها و نباید هایی را مشخص کرده اند و گفته اگر ما این محصول را درست کرده ایم می دانیم و می گوییم که اگر این رفتار ها را با این محصول داشته باشید بازدهی اش بهتر و اگر این رفتار ها را داشته باشید بازدهی اش کمتر خواهد بود. خداوند متعال نیز که مهندس روحی و جسمی ما هست در دفترچه راهنمای خود مجموعه ای از باید ها ونباید هایی را مشخص نموده و در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی آیاتی را نازل کرده و آن آیات را توسط پیامبر اکرم و ائمه معصومین (علیهم اسلام) تبیین نموده است که باید به مجموعه آنها عمل نماییم تا به رستگاری ابدی نایل گردیم.

روزی حضرت جبرائیل از طرف خداوند پیامی را به حضرت آدم(علیه السلام) می آورد و می فرماید من سه چیز برای تو آوذده ام که تو می توانی یکی از این سه چیز را انتخاب کنی که دو تای دیگر را خواهم برد و آن سه عقل است و حیا هست و دین هست حضرت آدم می فرماید من عقل را انتخاب نمودم و حضرت جبرائیل به دو تای دیگر می فرماید پس بیایید برویم و آن دو یعنی حیا و دین می گویند ما از طرف خداوند متعال مأموریم که هر کجا که عقل هست ما هم همانجا باشیم.

از این حدیث می توان این پیام را نتیجه گرفت که هر کسی که در حیا یا دین یا هر دوی آنها نقصی یا ضعفی دارد به همان قرینه در عقلش نقصان و ضعف دارد و هر چه قدر درجه دین داری و حیا و عفتش بالاست به همان قرینه درجه عقلش بالاست.

مقدمه ای بر مفهوم حجاب و عفاف نوشته خودم.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :

ارسال شده در تاریخ : یکشنبه 1392/06/17 :: توسط : سربازسید علی
درباره وبلاگ
واگر راست می گویند پس چرا اینهمه«ماهواره» حریف این «ماهپاره» نمی شوند.
بسمله./نون والقلم...
ما هم اومدیم. گفتن تکلیفه. :نتیجه برامون مهم نیست.
اما بعد..
با توكل یر خدا و عزمی راسخ وارد فضای مجازی می شویم تا لبیك بر ندای هل من ناصر امام خامنه ای گوییم.
دشمنان سید علی بدانند كه امام ما تنها نیست زیرا سربازانش هستند...
واگر راست می گویند پس چرا اینهمه«ماهواره» حریف این «ماهپاره» نمی شوند.
من هم طلبه ای هستم چفیه ای بر دوش دارم که مال آقاست خانه ام هم بیت رهبری است خامنه ای هم پدرم . من هم ان شاءالله پسری صالح خواهم بود برایش کل وجودم فدای یک لحظه عمرش که اگر نبود این هوس بازان دیروز و امروز ما را در هوس ها غرق کرده بودند. فدایش شوم هم من هم پدر مادرم و هم کل فامیلم. بسوزند دشمنانش چون در پشت امام سرور مقتدا و... خدا
است.
و آدما میان و میرن
.......
وقتی به دنیا میاییم تو گوشمون اذون و اقامه می خونن
و
وقتی مردیم واسمون نماز می خونن
فقط به فاصله اذون و اقامه تو این مسافر خونه ایم...
میان ماندن و رفتن
ماندن، سنگ بودن است و رفتن، رود بودن
بنگر که سنگ بودن به کجا می رسد جز خاک شدن
و رود بودن به کجا می رود جز دریا شدن . . .
والعاقبه للمتقین
والسلام

مدیر وبلاگ: سربازسید علی
منوی اصلی
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندها
صفحات جانبی
نظرسنجی
چطور بود؟
برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بروز رسانی :
جستجو